RK73B1ETTP915J
Mfr.Part #:
RK73B1ETTP915J
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 9.1 MΩ 5 % 63 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Length1 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance9.1 MΩ
Power Rating63 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
PackagingReel
Depth500 µm
RoHSCompliant
Output Current1.4 A